Nejlepší zelenina je ta, kterou si vypěstujete sami
Zdraví máme každý jen jedno, a proto je potřeba si ho hýčkat a neustále o něj pečovat. Aby vaše tělo mělo dostatek sil plnit každodenní úkoly, a navíc se dokázalo ubránit nepříznivým vlivům z vnějšího prostředí, neobejde se bez 6 základních faktorů, kterými jsou:
- čerstvý vzduch,
- pohyb,
- odpočinek,
- čistá voda,
- sluníčko a
- zdravá výživa.
Nejlepší strava, kterou můžete svému tělu dát, je ta, kterou si vypěstujete sami. Budete vědět, v jaké půdě potraviny vyrostly, jakou vodou jste je zalévali a že jste použili jen přírodní hnojiva. Tělo vám za takový zdroj energie poděkuje.
Kde pěstovat zeleninu, ovoce a bylinky?
Na zahradě se rostlinky pěstují jedna radost. I balkon však poslouží jako skvělé zázemí pro malou ‚zahrádku‘. Sice na něm nevypěstujete brambory a nezasadíte jabloň, ale existuje celá řada zeleniny a ovoce, kterou na balkoně vypěstuje i začínající zahrádkář. O bylinkách ani nemluvíme.
Pokud se chystáte pěstovat rostlinky na zahradě, doporučujeme zasadit je do vyvýšeného záhonu. My jsme to vyzkoušeli minulou sezónu a byli jsme nadšení.
Ve vyvýšeném záhonu jsou rostlinky chráněné před prorůstáním trávy a plevele, jelikož jsou od půdy oddělené fólií. Rostou v zemině, kterou jim sami vyberete a která je pro danou rostlinku nejprospěšnější. Vy navíc ulevíte svým zádům, jelikož se k rostlinkám nebudete muset sklánět. Nakonec vaše zahrada získá nový vzhled.
6 důvodů, proč pěstovat rostlinky ve vyvýšeném záhonu:
- Vaše zahrada získá nový vzhled, vyvýšený záhon můžete poskládat do různých tvarů,
- nebudete se muset k rostlinám sklánět a už vás nebudou bolet záda,
- ve vyvýšeném záhonu rostlinky nejsou tolik náchylné na přízemní mrazíky, stěny záhon prohřívají,
- rostlinky jsou chráněné před krtky, hraboši a jinými škůdci,
- do vyvýšeného záhonu neproroste žádná plevel,
- můžete pěstovat rostlinky i tam, kde by vám nevyrostl ani plevel - i na betonu nebo asfaltu.
Celý sortiment vyvýšených záhonů najdete tady >>
Pro pěstování ovoce, zeleniny a bylinek vám skvěle poslouží květináče a truhlíky, a to nejen na balkonech a terasách, ale můžete tak ozdobit například posezení na zahradě, venkovní nebo vnitřní parapety. Jednoduše vypěstujete rajčata, papriky, okurky, baby karotku, salát, kedlubnu, jahody, borůvky, maliny, angrešt a jakoukoliv bylinku.
Všechny květináče a truhlíky najdete tady >
Aby byly potraviny 100% přírodní, vy jste tělu dodali maximální množství živin a minimální množství chemických látek, zasaďte je do organického substrátu. Pro kvalitnější růst a vývoj rostlinek používejte vždy přírodní hnojiva.
Celý sortiment přírodních substrátů a hnojiv najdete tady >>